Ułatwienia dostępu

Zapraszamy do projektu "Otwórzmy Serca"! Naszym celem jest dotarcie do osób w każdym wieku, które zmagają się z zaburzeniami psychicznymi. Wspólnie tworzymy atmosferę wsparcia i zrozumienia, oferując działania profilaktyczne oraz skuteczne formy pomocy. Nasza inicjatywa nie tylko podnosi kompetencje instytucji i służb, ale także buduje silne więzi społeczności, sprawiając, że każdy może poczuć się bezpieczny i zrozumiany. Otwórzmy serca na potrzeby innych - razem możemy zmieniać życie na lepsze. 

Co oferujemy?

Zapraszamy mieszkańców województwa mazowieckiego pochodzących z terenu gmin wiejskich: Cegłów, Dębe Wielkie, Jakubów, Latowicz, Mińsk Mazowiecki, Stanisławów (powiatu mińskiego). W ramach projektu oferujemy:

  • Poradnictwo psychologiczne/socjalne/zawodowe/rodzinne dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Oferujemy pomoc w zrozumieniu i akceptacji zaburzeń, naukę skutecznych strategii radzenia sobie z nimi oraz wsparcie emocjonalne. Dodatkowo, pomagamy w budowaniu zdrowych relacji społecznych, identyfikacji umiejętności zawodowych i radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z zatrudnieniem. Wspieramy również rodziny w radzeniu sobie z wpływem zaburzeń psychicznych oraz rozwijamy umiejętności samokontroli i zarządzania stresem, mając na celu poprawę jakości życia osób z zaburzeniami psychicznymi.

 

2024: 30 godzin w gminie Cegłów i 30 godzin w gminie Dębe Wielkie

  • Indywidualne konsultacje z ekspertami – psychoterapeutami, psychodietetykami, suicydologami i interwentami kryzysowymi – są skierowane do osób z zaburzeniami psychicznymi, oferując im specjalistyczną pomoc i wsparcie. Cele obejmują identyfikację problemów, naukę skutecznych strategii radzenia sobie, budowanie zdrowych relacji oraz wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Poprzez spersonalizowane podejście, dążymy do poprawy jakości życia uczestników i redukcji objawów zaburzeń psychicznych.

 

2024: 30 godzin konsultacji z psychoterapeutą, 30 godzin konsultacji z psychodietetykiem, 30h konsultacji z suicydologiem, 30h konsultacji z interwentem kryzysowym

  • Szkolenia dla pracowników instytucji pomagających dzieciom i młodzieży w depresji i kryzysie suicydalnym mają na celu nauczyć ich identyfikacji objawów depresji i wczesnych sygnałów kryzysu, analizy wpływu środowiskowego i rodzinnych czynników na zdrowie psychiczne, zrozumienia wyzwań okresu adolescencji, budowania zaufania, skutecznej komunikacji, opracowania procedur działania w sytuacjach kryzysowych, współpracy z rodzinami, znaczenia dbałości o siebie oraz radzenia sobie z własnymi reakcjami emocjonalnymi. 

 

2024: 24 godziny (gmina Cegłów) i 24 godziny (gmina Dębe Wielkie)

Harmonogram realizacji programu:

  • 2024: gmina Cegłów i Dębe Wielkie
  • 2025: gmina Jakubów i Latowicz
  • 2026: gmina Mińsk Mazowiecki i Stanisławów 

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. 

Skontaktuj się z nami:

Udostępnij projekt:

autor:

Picture of Paulina Pużuk

Paulina Pużuk

postęp projektu:

W TRAKCIE 41%

newsletter:

Aby otrzymywać cotygodniowe wiadomości
z aktualnościami.

Zobacz inne projekty

Przygody Bez Barier

Przygody Bez Barier to inicjatywa realizowana przez Fundację IDYLLA, mająca...

Napisz do nas lub zadzwoń:

w godz. 9:00 – 18:00 / pn – pt