Co oferujemy?
Indywidualny Plan Działania (IPD) – opracowanie szczegółowego planu aktywności, który dostosowany jest do potrzeb uczestnika. IPD wskazuje niezbędne formy rehabilitacji, określa działania do podjęcia oraz oczekiwane rezultaty.
Tłumaczenia – zapewnienie wsparcia tłumaczy języka ukraińskiego, rosyjskiego lub migowego podczas przygotowywania IPD, udzielania porad prawnych, konsultacji psychologicznych oraz współpracy z trenerem pracy.
Poradnictwo prawne – pomoc w zrozumieniu przysługujących praw i obowiązków związanych z podjęciem aktywności zawodowej.
Wsparcie psychologiczne i terapeutyczne – działania mające na celu budowanie pewności siebie, rozwój umiejętności społecznych i zwiększenie motywacji do aktywności zawodowej.
Wsparcie trenera pracy – obejmuje poszukiwanie ofert stażu lub pracy, pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych, asystę podczas rozmów kwalifikacyjnych, wdrożenie na nowe stanowisko pracy lub staż, monitorowanie postępów Beneficjenta oraz pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów na stanowisku pracy.
Pośrednictwo pracy – przygotowanie uczestników do efektywnego poszukiwania zatrudnienia oraz wsparcie w utrzymaniu pracy.
Grupy wsparcia – tworzenie społeczności, która zapewnia wsparcie emocjonalne, wymianę doświadczeń i motywację do działania.
Doradztwo zawodowe i specjalistyczne – konsultacje ukierunkowane na rozwój zawodowy i pomoc w utrzymaniu zatrudnienia.
Szkolenia i kursy – w tym nauka języka polskiego, kursy zawodowe z obsługi biura oraz kursy komputerowe, które pozwalają Beneficjentom zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne na rynku pracy.
Dla kogo?
Legalny pobyt w Polsce
Osoby muszą przebywać w Polsce legalnie, zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa.Osoby pełnoletnie z niepełnosprawnością
- Wymagany jest aktualny dokument potwierdzający I lub II stopień niepełnosprawności, wydany w ramach ukraińskiego systemu orzekania.
- Dokument musi być zgodny z obowiązującymi przepisami systemu ukraińskiego.
Osoby małoletnie z niepełnosprawnością
- W przypadku osób poniżej 18 roku życia należy przedstawić dokument potwierdzający I lub II stopień niepełnosprawności, wydany w ramach ukraińskiego systemu orzekania.
- Jeśli taki dokument nie jest dostępny, konieczne jest złożenie oświadczenia o jego posiadaniu. Oświadczenie może zostać podpisane przez opiekuna prawnego osoby małoletniej.
Wiek Beneficjentów
Z programu mogą korzystać wyłącznie osoby, które nie osiągnęły wieku emerytalnego: kobiety w wieku od 16 do 60 lat i mężczyźni w wieku od 16 do 65 lat.
Zadanie publiczne sfinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
autor:
Zoriana Hrianka
z.hrianka@fundacjaidylla.org
postęp projektu:
newsletter:
z aktualnościami.
Zobacz inne projekty
Dla powodzian
Powodzie mogą mieć ogromny wpływ na życie każdego z nas,...
Bezpieczny start – wsparcie osób z niepełnosprawnościami – uchodźców z Ukrainy IV
Projekt "Bezpieczny start – wsparcie osób z niepełnosprawnościami – uchodźców...
Mosty Pomocy
Powodzie mogą mieć ogromny wpływ na życie każdego z nas,...