Zapraszamy do udziału w naszych projektach.

Szkoła dla Rodziców i Wychowawców

Dla kogo: rodzice i wychowawcy z terenu Województwa Mazowieckiego

Data rozpoczęcia: 19.10.2021r.

Status: Trwa nabór

Finansowanie: Program jest finansowany ze środków Województwa Mazowieckiego. Wszelkie koszty pokrywa nasza Fundacja. Program został zrealizowany dla gmin Serock oraz Nieporęt.

Opis projektu: Warsztaty online prowadzone dla rodziców i wychowawców

Praskie Centrum Wsparcia Edukacji

Dla kogo: dzieci z publicznych szkół podstawowych na terenie Dzielnicy Praga Północ, rodzice, kadra pedagogiczna

Data rozpoczęcia: 01.05.2021r.   Data zakończenia: 31.12.2023r.

Miejsce realizacji zadania: szkoły publiczne z terenu dzielnicy Praga Północ

Status: Trwa nabór

Finansowanie: Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego

Opis projektu: Zadanie ma na celu całościowe wsparcie systemu edukacji w publicznych szkołach podstawowych na terenie dzielnicy Praga Północ w Warszawie.

Specjalistyczne poradnictwo rodzinne

Dla kogo: dzieci, młodzież i rodzice/opiekunowie z rodzin zastępczych i adopcyjnych z Mazowsza

Data rozpoczęcia: 07.09.2021r.   Data zakończenia: 31.12.2023r.

Miejsce realizacji zadania: W zależności od powiatu

Status: Trwa nabór

Finansowanie: Projekt finansowany ze środków Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej

Opis projektu: Projekt przygotowany dla wsparcia dzieci z rodzin zastępczych i adopcyjnych z Mazowsza.

Po lepsze życie na Woli

Dla kogo: dla pełnoletnich mieszkańców Dzielnicy Wola  m.st. Warszawy

Data rozpoczęcia: 07.09.2021r.   Data zakończenia: 31.12.2021r.

Miejsce realizacji zadania: Smocza 3, Warszawa Wola

Finansowanie: Projekt finansowany ze środków z budżetu m. st. Warszawy

Opis projektu: Wspomaganie procesu wychowawczego prowadzonego przez rodzinę i szkołę poprzez wzmacnianie czynników chroniących przed zachowaniami ryzykownymi.

Cyfrowy Senior

Dla kogo: Do udziału zapraszamy seniorów w wieku 60+ mieszkających na terenie Gminy Radzymin.

Data rozpoczęcia: 26.04.2021r.   Data zakończenia: 31.12.2021r.

Miejsce realizacji zadania: Sala w Radzymińskim Ośrodku Kultury i Sportu, aleja Jana Pawła II 20,    05-250 Radzymin

Finansowanie: Gmina Radzymin

Opis projektu: Celem projektu jest nabycie przez osoby w wieku emerytalnym umiejętności wszechstronnego i praktycznego wykorzystania nowoczesnych technik informacyjnych i komunikacyjnych.

Trening Umiejętności Społecznych

Dla kogo: Uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

Data rozpoczęcia: 19.04.2021r.   Data zakończenia: 28.06.2021r.

Miejsce realizacji zadania: Szkoła La Fontaine, Wandy Rutkiewicz 2, 02-956 Warszawa

Finansowanie: Środki własne

Opis projektu: Projekt przewiduje realizację zajęć pokazujących i rozwijających u dzieci umiejętności społeczne – Trening Umiejętności Społecznych (TUS).

Wołomiński Festiwal Sztuki

Dla kogo: Zapraszamy do udziału dzieci, młodzież, osoby dorosłe oraz seniorów. Projekt nie ma ograniczeń wiekowych

Data rozpoczęcia: 16.04.2021  Data zakończenia: 15.12.2021

Miejsce realizacji zadania: Pałac w Chrzęsnem, ul. Pałacowa 1 Chrzęsne

Status: Trwa nabór
Finansowanie: projekt współfinansowany ze środków otrzymanych z budżetu Powiatu Wołomińskiego

Opis projektu: Zadanie ma na celu upowszechnienie wiedzy na temat ważnych wydarzeń narodowych oraz postaci historycznych związanych z powiatem wołomińskim. Festiwal ma upamiętnić 200 rocznicę narodzin Cypriana Kamila Norwida. Konkurs obejmie cały Powiat Wołomiński.

Ochota na życie

Dla kogo: dzieci, młodzież i rodzice/opiekunowie z terenu Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy

Data rozpoczęcia: 01.03.2021  Data zakończenia: 10.12.2021

Miejsce realizacji zadania: Dzielnica Ochota m.st. Warszawy – szkoły podstawowe i ponadpodstawowe

Finansowanie: m. st. Warszawa

Opis projektu: „Ochota na życie” to projekt mający na celu wspomaganie procesu wychowawczego prowadzonego przez rodzinę i szkołę poprzez wzmacnianie czynników chroniących przed zachowaniami ryzykownymi.

Aktywny senior

Dla kogo: Seniorzy mieszkający na terenie dzielnicy Białołęka

Status: Zakończone
Finansowanie: m. st. Warszawa

Opis projektu: „Aktywny Senior” to projekt mający na celu działania o charakterze integracyjnym, edukacyjnym i samopomocowym skierowane do osób starszych w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.

Dofinansowanie kosztów asystenta osoby niepełnosprawnej

Dla kogo: Asystenci i opiekunowie osób niepełnosprawnych

Status: Zakończone
Finansowanie: Środki własne