Dla kogo?
Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, szczególnie tych, którzy doświadczają trudnych sytuacji życiowych, przeżywają kryzysy psychiczne lub zmagają się z problemami emocjonalnymi. Równocześnie zapraszamy rodziców i opiekunów, którzy chcą lepiej wspierać swoje dzieci, nauczyć się rozpoznawać niepokojące sygnały i wzmacniać więzi rodzinne. Projekt będzie realizowany na terenie dzielnicy Praga Północ w Warszawie.
Konsultacje indywidualne i rodzinne z psychologiem
Dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z bezpłatnych konsultacji psychologicznych – indywidualnych lub rodzinnych, w zależności od potrzeb. Sesje prowadzone będą przez doświadczonych specjalistów (psychologów i psychoterapeutów), głównie w godzinach popołudniowych i wieczornych. W ramach tych spotkań możliwa będzie diagnoza oraz zastosowanie terapii metodą Tomatisa, a także program terapeutyczny mTalent ADHD — narzędzie stworzone z myślą o dzieciach z nadpobudliwością psychoruchową i trudnościami w koncentracji.
Grupy edukacyjno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży
Zajęcia grupowe będą przestrzenią do wzmacniania kompetencji społecznych i emocjonalnych, lepszego radzenia sobie ze stresem oraz poprawy relacji z rówieśnikami. Uczestnicy będą pracować w małych grupach (do 12 osób), prowadzonych przez wykwalifikowanych specjalistów. Każda grupa przejdzie cykl 10 spotkań dostosowanych do wieku i potrzeb uczestników.
Dlaczego to ważne?
Według danych UNICEF, ponad 400 tysięcy młodych osób w Polsce cierpi na zaburzenia psychiczne. Wiele z nich nie otrzymuje odpowiedniego wsparcia, bo brakuje specjalistów, wiedzy i przestrzeni do rozmowy. Kryzysy dzieci często pozostają niezauważone aż do momentu, gdy stają się poważnym problemem. Dzięki naszemu projektowi młodzi mieszkańcy Pragi-Północ zyskają nie tylko bezpośrednią pomoc psychologiczną, ale również narzędzia, które pozwolą im budować swoją odporność psychiczną i zdrowe relacje z otoczeniem.
Wspieramy również rodziców, dając im wiedzę i umiejętności, które pozwolą skutecznie towarzyszyć dzieciom w trudnych momentach. Razem tworzymy system wczesnego reagowania, który może realnie zmienić życie wielu młodych ludzi.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.
autor:
Kamila Krasnodębska
+48 537 109 531
k.krasnodebska@fundacjaidylla.org
postęp projektu:
newsletter:
z aktualnościami.
Zobacz inne projekty
Twoja Przyszłość w Twoich Rękach
Współczesny rynek pracy wymaga od młodych ludzi nie tylko specjalistycznych...
Wsparcie na Czas
Coraz więcej dzieci i młodzieży zmaga się z trudnościami emocjonalnymi,...
Aktywni i samodzielni
Czy wiesz, że tysiące seniorów każdego dnia walczy z samotnością,...